Jurorzy

Jury Script PRO 2016

kinga-galuszka

Kinga Gałuszka

Kinga Gałuszka skończyła filmoznawstwo na UJ. Pracę zawodową zaczynała w TVP Kultura w redakcji filmowej. Od 2006 roku pracuje w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej. W latach 2006-2013 zajmowała się koprodukcjami międzynarodowymi. Brała udział w panelach dyskusyjnych, wykładach, międzynarodowych warsztatach, targach filmowych; inicjatorka i współkoordynatorka inicjatywy „Docs to go!”. Współpracowała z pozarządowymi inicjatywami edukacyjnymi (m.in. TiT „ę”, CEO), Dragon Forum (międzynarodowe warsztaty filmów dokumentalnych); WRiTV w Katowicach (kurs z zakresu rozwoju produkcji filmowej) oraz Wydziałem Dziennikarstwa UW (kurs filmu dokumentalnego); jako autorka współpracuje z magazynem „Film Pro”.

malgorzata-jurczak

Małgorzata Jurczak

Małgorzata Jurczak producentka filmowa, członkini Europejskiej Akademii Filmowej. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Wyższego Studium Organizacji Produkcji Filmowej i TV Szkoły Filmowej w Łodzi oraz The Northern School of Film and Tv (Leeds Metropolitan University). Współzałożycielka firmy produkcyjnej Skorpion Arte – filmy Marcina Krzyształowicza “Pani z przedszkola” (2014) oraz “Obława” (2012), “Ki” Leszka Dawida (2011), “Być jak Kazimierz Deyna” A. Wieczur-Bluszcz (2012), “Księstwo” Andrzeja Barańskiego (2011). Laureatka kilkunastu nagród filmowych, w tym Srebrnych Lwów na Festiwalu Filmowym w Gdyni (2012) oraz Polskiej Nagrody Filmowej “Orzeł” (2013) w kategorii najlepszy film (obie nagrody jako producent filmu “Obława”). Od stycznia 2015 odpowiada za produkcje fabularne i serialowe w ITI Neovision S.A.

Krzysztof Rak fot.Dorota Awiorko

Krzysztof Rak

Krzysztof Rak – producent, scenarzysta., dramaturg. Ukończył Wydział Wiedzy o Teatrze, PWST im. A. Zelwerowicza w Warszawie. W latach 2005 – 2008 pierwszy Szef Produkcji Filmów Dokumentalnych w HBO CE, współautor koncepcji pasma filmów dokumentalnych BEZ CENZURY na antenie HBO w Polsce. Odpowiedzialny za produkcję, zakupy i promocję pasma. Producent kilkunastu pełnometrażowych filmów dokumentalnych, które otrzymały łącznie kilkadziesiąt nagród na festiwalach w Polsce i zagranicą. Współautor scenariusza filmu fabularnego „Ostatnia akcja“ w reż. Michała Rogalskiego. Autor scenariuszy do filmów fabularnych „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego oraz „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, którego reżyserką jest Maria Sadowska. Laureat Festiwalu Filmowego w Gdyni w 2014 roku za najlepszy scenariusz oraz Orła 2014 w tej samej kategorii za scenariusz do „Bogów”. Współautor scenariusza spektaklu „G.E.N” w TR Warszawa w reżyserii Grzegorza Jarzyny.

maciej-sobieszczanski

Maciej Sobieszczański

Maciej Sobieszczański jest scenarzystą i reżyserem. Wykładowcą Szkoły Filmowej w Łodzi oraz kierownikem Programu Fabularnego STUDIO PRÓB w Szkole Wajdy, ekspertem PISF. Ukończył wydział Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, Studium Scenariuszowe w Szkole Filmowej w Łodzi oraz Program Fabularny STUDIO PRÓB w Szkole Wajdy. Jest autorem scenariusza „Prostej historii o miłości”, za którą reżyser Arkadiusz Jakubik otrzymał nagrodę Grand Prix w Konkursie Kina Niezależnego na festiwalu w Gdyni w 2010 roku. Ma na swoim koncie krótkometrażową fabułę pt. „Urodziny” (na podstawie opowiadania Etgara Kereta), która była pokazywana na wielu prestiżowych festiwalach. Jego pełnometrażowy debiut pt. „Performer” (wyreżyserowany razem z Łukaszem Rondudą) zdobył nagrodę Think-The Award na Berlinale 2015. Obecnie w fazie postprodukcji znajduje się jego kolejny film – „Zgoda” na podstawie scenariusza Małgorzaty Sobieszczańskiej (laureatki Script Pro 2012).

anna-wasniewska-gill

Anna Waśniewska-Gill

Anna Waśniewska-Gill posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży filmowej. Studiowała film na Ryerson University w Toronto. Po kilkuletnim pobycie na Bałkanach zrealizowała film dokumentalny „Is Every Serba Radovan?” o zwolennikach Radovana Karadzicia. Współpracuje z Festiwalem Off Camera, współtworzyła program Ljubljana International Film Festival. Po powrocie do Polski produkowała seriale telewizyjne dla TVP. Obecnie, jako szef zespołu fabularnego zajmuje się developmentem filmów w TVN. Członek Rady Artystycznej „30 Minut” Studia Munka.

W składzie komisji selekcyjnej w 2016 roku znaleźli się: Krzysztof Bizio (dramaturg, scenarzysta), Filip Marczewski (scenarzysta, reżyser), Magdalena Sendecka (krytyk filmowa), Małgorzata Sobieszczańska (scenarzystka), Grażyna Trela (scenarzystka), oraz Michał Walczak (dramaturg, reżyser).