To oni wybiorą najlepszy scenariusz!
  • 29
  • 03

Przedstawiamy jury Script Pro 2016

Kinga Gałuszka, Małgorzata Jurczak, Magdalena Łazarkiewicz, Maciej Sobieszczański oraz Anna Waśniewska-Gill ocenią scenariusze nadesłane w tegorocznej edycji konkursu scenariuszowego Script Pro 2016. Laureatów poznamy podczas festiwalu Netia Off Camera, który odbędzie się w dniach 29.04-08.05 w Krakowie. Partnerem konkursu jest Polski Instytut Sztuki Filmowej, a partnerem strategicznym Canal +.

Ważnym elementem Script Pro jest rozwój maksymalnie 10 finałowych scenariuszy w ramach stypendiów ufundowanych przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, przeprowadzony w Szkole Wajdy pod okiem czołowych polskich filmowców, scenarzystów i konsultantów. Finaliści będą walczyć także o nagrody finansowe: Nagrodę Główną – 20 000 zł, Drugą Nagrodę PISF – 12 000 zł, Trzecią Nagrodę PISF 8 000 zł oraz Nagrodę Specjalną Canal + w wysokości 15 000 zł.

Konkurs scenariuszowy Script Pro jest najważniejszym konkursem dla scenarzystów na początku kariery. W tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 205 scenariuszy. Spośród nich komisji selekcyjna w składzie Krzysztof Bizio, Filip Marczewski, Magdalena Sendecka, Małgorzata Sobieszczańska, Grażyna Trela oraz Małgorzata Walczak wyłoniła projekty, które teraz oceni jury.

BIOGRAMY:

Kinga Gałuszka skończyła filmoznawstwo na UJ. Pracę zawodową zaczynała w TVP Kultura w redakcji filmowej. Od 2006 roku pracuje w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej. W latach 2006-2013 zajmowała się koprodukcjami międzynarodowymi. Brała udział w panelach dyskusyjnych, wykładach, międzynarodowych warsztatach, targach filmowych; inicjatorka i współkoordynatorka inicjatywy „Docs to go!”. Współpracowała z pozarządowymi inicjatywami edukacyjnymi (m.in. TiT „ę”, CEO), Dragon Forum (międzynarodowe warsztaty filmów dokumentalnych); WRiTV w Katowicach (kurs z zakresu rozwoju produkcji filmowej) oraz Wydziałem Dziennikarstwa UW (kurs filmu dokumentalnego); jako autorka współpracuje z magazynem „Film Pro”.

 

Małgorzata Jurczak producentka filmowa, członkini Europejskiej Akademii Filmowej. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Wyższego Studium Organizacji Produkcji Filmowej i TV Szkoły Filmowej w Łodzi oraz The Northern School of Film and Tv (Leeds Metropolitan University). Współzałożycielka firmy produkcyjnej Skorpion Arte – filmy Marcina Krzyształowicza “Pani z przedszkola” (2014) oraz “Obława” (2012), “Ki” Leszka Dawida (2011), “Być jak Kazimierz Deyna” A. Wieczur-Bluszcz (2012), “Księstwo” Andrzeja Barańskiego (2011). Laureatka kilkunastu nagród filmowych, w tym Srebrnych Lwów na Festiwalu Filmowym w Gdyni (2012) oraz Polskiej Nagrody Filmowej “Orzeł” (2013) w kategorii najlepszy film (obie nagrody jako producent filmu “Obława”). Od stycznia 2015 odpowiada za produkcje fabularne i serialowe w ITI Neovision S.A.

 

Magdalena Łazarkiewicz studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim (1976). W latach 1977-1978 była kierownikiem literackim Teatru im. Jaracza w Olsztynie. W roku 1982 ukończyła Wydział Radia i Telewizji UŚ w Katowicach. W sezonie 2005/2006 dyrektor artystyczny Teatru Nowego PRAGA. Od roku 2006 wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej, a od roku 2012 – krakowskiej Akademii MULTI ART.

 

Maciej Sobieszczański jest scenarzystą i reżyserem. Wykładowcą Szkoły Filmowej w Łodzi oraz kierownikem Programu Fabularnego STUDIO PRÓB w Szkole Wajdy, ekspertem PISF. Ukończył wydział Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, Studium Scenariuszowe w Szkole Filmowej w Łodzi oraz Program Fabularny STUDIO PRÓB w Szkole Wajdy. Jest autorem scenariusza „Prostej historii o miłości”, za którą reżyser Arkadiusz Jakubik otrzymał nagrodę Grand Prix w Konkursie Kina Niezależnego na festiwalu w Gdyni w 2010 roku. Ma na swoim koncie krótkometrażową fabułę pt. „Urodziny” (na podstawie opowiadania Etgara Kereta), która była pokazywana na wielu prestiżowych festiwalach. Jego pełnometrażowy debiut pt. „Performer” (wyreżyserowany razem z Łukaszem Rondudą) zdobył nagrodę Think-The Award na Berlinale 2015. Obecnie w fazie postprodukcji znajduje się jego kolejny film – „Zgoda” na podstawie scenariusza Małgorzaty Sobieszczańskiej (laureatki Script Pro 2012).

 

Anna Waśniewska-Gill posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży filmowej. Studiowała film na Ryerson University w Toronto. Po kilkuletnim pobycie na Bałkanach zrealizowała film dokumentalny „Is Every Serba Radovan?” o zwolennikach Radovana Karadzicia. Współpracuje z Festiwalem Off Camera, współtworzyła program Ljubljana International Film Festival. Po powrocie do Polski produkowała seriale telewizyjne dla TVP. Obecnie, jako szef zespołu fabularnego zajmuje się developmentem filmów w TVN. Członek Rady Artystycznej „30 Minut” Studia Munka.

Tagi: , ,
More News
  • 2 maja 2018
  • 0
„Włast” Marty Konarzewskiej wygrywa Script Pro 2018!   Znamy laureatów Script Pro 2018!   Scenariusz pt. „Włast” Marty Konarzewskiej otrzymał Nagrodę Główną PISF w Konkursie...
  • 17 lut 2020
  • 0
Ruszył SCRIPT PRO 2020 – najbardziej prestiżowy konkurs w Polsce na scenariusz pełnometrażowego filmu fabularnego. Z okazji jubileuszu otwieramy nową kategorię – dla scenariuszy produkcji...
  • 29 mar 2016
  • 0
9 scenariuszy znalazło się w finale konkursu scenariuszowego Script Pro 2016. Finalistów wyłoniło jury pod przewodnictwem Anny Waśniewskiej-Gill. Laureatów poznamy 4 maja podczas festiwalu NETIA...