FINALIŚCI SCRIPT PRO 2017
 • 26
 • 04
custom_image

10 scenariuszy w finale Script Pro 2017!

10 scenariuszy znalazło się w finale konkursu scenariuszowego Script Pro 2017. Finalistów wyłoniło jury pod przewodnictwem Anny Waśniewskiej-Gill. Laureatów poznamy już 3 maja podczas festiwalu NETIA OFF CAMERA w Krakowie.

Jury w składzie: przewodnicząca Anna Waśniewska-Gill, Kinga Gałuszka, Małgorzata Jurczak, Krzysztof Rak oraz Maciej Sobieszczański ostatecznie oceniło nadesłane prace scenariuszowe i wybrało 10 tekstów, które powalczą o nagrody w tegorocznej edycji konkursu Script Pro:

 1. „Cud” – Teresa Czepiec
 2. „Lęk” – Monika Sobień
 3. „Niezgoda” – Maciej Odoliński
 4. „Powrót” – Marcin Ciastoń
 5. „Próba matki” – Jakub Stożek
 6. „Rent a Life” – Michalina Fabijańska, Agata Puszcz
 7. „Syrenka” – Roman Jarosz
 8. „Trzy tysiące kroków” – Przemysław Jurek
 9. „We własnej osobie” – Arek Biedrzycki, Bartłomiej Konarski
 10. „Zabawa, zabawa” – Mika Dunin, Kinga Dębska


Jury zwróciło uwagę, że większość tekstów porusza bieżące, współczesne tematy, co dla widzów może być niezwykle atrakcyjne. Członkowie jury podkreślali, że finałowe scenariusze mają duży potencjał. Mam nadzieję, że przełoży się to na zainteresowanie producentów
 – tak o finałowych scenariuszach mówi koordynatorka konkursu Magdalena Koszalińska.

Autorzy wszystkich scenariuszy, które znalazły się w finale, otrzymają stypendia Polskiego Instytut Sztuki Filmowej, dzięki którym będą mogli rozwijać swoje prace w Szkole Wajdy pod okiem czołowych polskich filmowców, scenarzystów i konsultantów.

Finaliści walczą także o nagrody pieniężne. Już po raz drugi nagrodę specjalną w wysokości 15 000 złotych ufundował CANAL+. Polski Instytut Sztuki Filmowej ufundował nagrody o wartości 12 000 oraz 8 000 zł.

Script Pro jest najważniejszym konkursem dla scenarzystów na początku kariery. W tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 190 scenariuszy. Spośród nich komisja selekcyjna w składzie Denijal Hasanović, Filip Marczewski, Magdalena Piekorz, Rafał Sabara, Magdalena Sendecka, Małgorzata Sobieszczańska i Piotr Subbotko wyłoniła te, które trafiły do jury.

Konkurs Script Pro organizowany jest przez Szkołę Wajdy i Fundację Off Camera. Partnerami konkursu Script Pro są Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz CANAL +.

More News
custom_image
 • 1 Lut 2018
 • 0
Szanowni Państwo, Informacje dotyczące tegorocznej edycji Konkursu Script Pro zostaną wkrótce ogłoszone.
zgloszenia_2014
 • 5 Kwi 2017
 • 0
Kto wybierze najlepszy scenariusz Script Pro 2017? Kinga Gałuszka, Anna Waśniewska-Gill, Małgorzata Jurczak, Krzysztof Rak oraz Maciej Sobieszczański to jury tegorocznej edycji konkursu scenariuszowego Script...
custom_image
 • 8 Lut 2018
 • 0
SCRIPT PRO 2018 – rozpoczęcie naboru   Ruszyła 8. edycja najbardziej prestiżowego konkursu scenariuszowego w Polsce – Script Pro, który jest organizowany przez Szkołę Wajdy...