Znamy finalistów SCRIPT PRO 2020!
  • 28
  • 08
script pro finaliści

Jury wybrało finałowe projekty tegorocznej edycji konkursu – 7 scenariuszy w kategorii film i 4 w kategorii audio. Laureatów nagród poznamy na wirtualnej Gali Zamknięcia festiwalu Mastercard Off Camera w Krakowie, która odbędzie się w formie on-line 25 września 2020 r.

„W tym roku na konkurs przysłano bardzo wiele różnorodnych gatunkowo i tematycznie tekstów na wysokim poziomie warsztatowym. Do ścisłego finału trafiły scenariusze wracające do trudnych i rzadko opisywanych momentów w historii Polski (jak np. powstanie kościuszkowskie), ale ważnych dla zrozumienia naszej obecnej sytuacji. Autorom udało się poprzez te opowieści z dalekich czasów opowiedzieć emocjonalne historie na wskroś współczesne i uniwersalne w przesłaniu o wartościach ponadczasowych takich jak miłość, uczciwość czy lojalność” podsumowuje członkini jury Anna Waśniewska-Gill.

Finaliści w kategorii FILM

W kategorii FILM jury w składzie: Maciej Karpiński, Michał Komar, Magdalena Łazarkiewicz, Grzegorz Łoszewski i Anna Waśniewska-Gill wybrało scenariusze:

RachelaAleksandra Bogucka

Zabijać siebie” – Jarosław Banaszek i Michał Godzic

Deep Frozen Goods” – Anna Maliszewska i Przemysław Chruścielewski

Knebel” – Piotr Hadyna

Kos – western kościuszkowski” – Michał A. Zieliński

SzmeryNatalia Ossowska

Teatrzyk cieni” – Michał Jachimek

Finaliści w kategorii AUDIO

W kategorii AUDIO jury w składzie: Jakub Barzak, Janusz Kukuła i Krzysztof Terej wybrało scenariusze:

„Pokutnicy” – Marek Prandota

„Myśli i uczucia dozwolone” – Ewa Małecki

„Gram o wszystko” – Gabriela Łazarkiewicz

„Za wolność Waszą i Naszą” – Arkadiusz Pilch

Wszyscy finaliści będą mogli skorzystać z konsultacji scenariuszowych w Szkole Wajdy.
Na laureatów czekają nagrody:

W kategorii FILM:
Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich – 15 000 PLN
Nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS – 10 000 PLN

W kategorii AUDIO:
Nagroda STORYTEL – 10 000 PLN oraz realizacja słuchowiska

 

Synopsisy finałowych prac pojawią się w sekcji SCENARIUSZE na stronie internetowej Konkursu po Gali Zamknięcia festiwalu Mastercard Off Camera w Krakowie, która odbędzie się online 25 września.

——————————

Głównym celem SCRIPT PRO jest wspieranie scenarzystów na początku kariery. Konkurs jest przeznaczony dla debiutantów oraz autorów, którzy mają w swoim dorobku nie więcej niż dwa zrealizowane scenariusze pełnometrażowego filmu fabularnego. W nowej kategorii konkursowej – AUDIO – oceniane będą oryginalne scenariusze słuchowisk o długości 90 minut i słuchowisk dwuodcinkowych (2 x 45 min)

Organizatorami konkursu są Wajda School i Mastercard OFF CAMERA we współpracy ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich, Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS oraz Storytel.

More News
  • 16 marzec 2017
  • 0
190 ZGŁOSZEŃ DO SCRIPT PRO 2017!   Zakończył się nabór tekstów do najbardziej prestiżowego konkursu scenariuszowego w Polsce – Script Pro. Do tegorocznej edycji zgłoszono...
  • 28 lt. 2017
  • 0
5 marca 2017 roku mija termin przyjmowania zgłoszeń w tegorocznej edycji Konkursu Scenariuszowego Script Pro – najbardziej prestiżowego tego typu przedsięwzięcia w Polsce. Swoje scenariusze...
  • 29 marzec 2016
  • 0
Przedstawiamy jury Script Pro 2016 Kinga Gałuszka, Małgorzata Jurczak, Magdalena Łazarkiewicz, Maciej Sobieszczański oraz Anna Waśniewska-Gill ocenią scenariusze nadesłane w tegorocznej edycji konkursu scenariuszowego Script...