zwycięzcy konkursów
  • Script Pro 2020
    Script Pro 2020
    Script Pro 2020

    Nagroda Główna Stowarzyszenia Filmowców Polskich – „Knebel” Piotra Hadyny

    Nagroda Specjalna Stowarzyszenia Autorów ZAiKS ex aequo – „Szmery” Natalii Ossowskiej i „Kos – western kościuszkowski” Michała A. Zielińskiego

    Nagroda Główna Storytel ex aequo „Gram o wszystko” Gabrieli Łazarkiewicz-Sieczko i „Za wolność Waszą i Naszą” Arkadiusza Pilcha

    Nagrody dodatkowe Teatru Polskiego Radia – „Myśli i uczucia dozwolone” Ewie Małecki i „Pokutnicy” Marka Prandoty

    SYNOPSISY FINAŁOWYCH PRAC SCRIPT PRO 2020 (.pdf)

  • SCRIPT PRO 2019
    Script Pro 2019
    SCRIPT PRO 2019

    Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich w wysokości – „Śubuk” Jacka Lusińskiego i Szymona Augustyniaka;

    Nagroda Specjalna Stowarzyszenia Autorów ZAiKS – „Orunia 4ever” Elżbiety Benkowskiej

    Wyróżnienia Honorowe – „Detektyw Bruno” Ewy Rozenbajgier i Marcina Ciastonia oraz „Prime Time” Łukasza Czapskiego i Jakuba Piątka

    SYNOPSISY FINAŁOWYCH PRAC SCRIPT PRO 2019

  • SCRIPT PRO 2018
    Script Pro 2018
    SCRIPT PRO 2018

    Nagroda Główna PISF- „Włast” Marty Konarzewskiej

    Druga Nagroda PISF – „Sonata” Bartosza Blaschke

    Trzecia Nagroda PISF – Miłka” Kuby Kaprala oraz „Pojednanie” Filipa Dzierżawskiego i Piotra Borkowskiego

    Nagroda Specjalna CANAL+ – „Boscy szaleńcy” Joanny Niczyj

    Nagroda Specjalna Stowarzyszenia Autorów ZAiKS – „Włast” Marty Konarzewskiej

    SYNOPSISY FINAŁOWYCH PRAC SCRIPT PRO 2018

  • SCRIPT PRO 2017
    Script Pro 2017
    SCRIPT PRO 2017

    Nagroda Specjalna CANAL +
    „We własnej osobie”
    Arkadiusza Biedrzyckiego i Bartłomieja Konarskiego

    Druga Nagroda PISF –
    „Próba matki” Jakuba Stożka

    Trzecia Nagroda PISF –
    „Zabawa, zabawa” Miki Dunin i Kingi Dębskiej

    SYNOPSISY PRAC FINAŁOWYCH SCRIPT PRO 2017

  • SCRIPT PRO 2016
    Script Pro 2016
    SCRIPT PRO 2016

    Nagroda Główna
    „Magnetyczny Henio” Moniki Purzyckiej-Olchowik
    i Małgorzaty Skolankiewicz

     

    Nagroda Specjalna CANAL +
    „Król ucieczek” Marcina Gwizdonia

     

    Druga Nagroda PISF
    „Boże Ciało” Mateusza Pacewicza

     

    Trzecia Nagroda PISF – ex aequo
    „Dzienniki” Ireneusza Grzyba i Dominika L. Marca

    i „Powrót do Legolandu” Konrada Aksinowicza

     

    SYNOPSISY FINAŁOWYCH PRAC SCRIPT PRO 2016

  • SCRIPT PRO 2015
    Script Pro 2015
    SCRIPT PRO 2015

    Nagroda Główna –
    „Red planet white flag” Jarosława Marszewskiego

     

    Nagroda Specjalna CINEMAX –
    „Marek” Pawła Podlejskiego i Michała Szalonka

     

    Druga Nagroda PISF –
    „Dom tułaczy” Mariko Sagi

     

    Trzecia Nagroda PISF –
    „Krew na rękach” Piotra Paligi

     

    SYNOPSISY FINAŁOWYCH PRAC SCRIPT PRO 2015

  • SCRIPT PRO 2014
    Script Pro 2014
    SCRIPT PRO 2014

    Nagroda Główna –
    „Plac zabaw” Bartosza M. Kowalskiego i Stanisława Warwasa

     

    Nagroda Specjalna CINEMAX –
    „Matka” Beaty Waszkiewicz

     

    Druga Nagroda PISF –
    „Zagubieni” Julii Kowalski

     

    Trzecia Nagroda PISF –
    „Felicja i Jezus” Bartosza Blashke i Dominika Gąsiorowskiego

     

    SYNOPSISY FINAŁOWYCH PRAC SCRIPT PRO 2014

  • SCRIPT PRO 2013
    Script Pro 2013
    SCRIPT PRO 2013

    Nagroda Główna HBO –
    „Kobro” Iwony Siekierzyńskiej i Wojciecha Pawlika

     

    Druga Nagroda PISF –
    „Kalafiory o smaku kiwi” Tomasza Jurkiewicza

     

    Trzecia Nagroda PISF – ex aequo
    „Pierwsza wojna światowa na taśmę i korbkę” Piotra Faleńskiego
    i „Cztery dni” Wojciecha Kasperskiego

     

    SYNOPSISY FINAŁOWYCH PRAC SCRIPT PRO 2013

  • SCRIPT PRO 2012
    Script Pro 2012
    SCRIPT PRO 2012

    Nagroda Główna HBO –
    „Mur”
    Dariusza Glazera

     

    Druga Nagroda PISF –
    „Format” Henryka Dederki

     

    Trzecia Nagroda PISF ex aequo
    „Zgoda” Małgorzaty Sobieszczańskiej
    i „W noc” Marty Matuszak przy votum separatum Joanny Krauze w przypadku scenariusza „W noc”

    SYNOPSISY FINAŁOWYCH PRAC SCRIPT PRO 2012

  • SCRIPT PRO 2011
    Script Pro 2011
    SCRIPT PRO 2011

    Nagroda Główna HBO –
    „Recepta” Wiktora Kubicy z Gronia

     

    Druga Nagroda PISF –
    „Czas trampek” Maksymiliana Nowickiego

     

    Trzecia Nagroda PISF –
    „Ptak-Klepak” Piotra Chrzana

     

    SYNOPSISY FINAŁOWYCH PRAC SCRIPT PRO 2011

  • Hartley-Merrill 2010
    Hartley Merrill 2010
    Hartley-Merrill 2010

    Nagroda Główna –
    „Waszyński” Łukasza M. Maciejewskiego

     

    Nagroda Specjalna Marszałka Województwa Mazowieckiego –
    „Jesteś Bogiem” Macieja Pisuka

     

    Nagroda  Specjalna HBO –
    „Mem” Mateusza Jemioła, Tomasza Zasady

     

  • Hartley-Merrill 2009
    Hartley Merrill 2009
    Hartley-Merrill 2009

    Nagroda Główna –
    „Potrójna misja” Adama Baumana

     

    Nagroda Specjalna Marszałka Województwa Mazowieckiego –
    „Sudoku” Tomasza Świerczyńskiego

     

    Nagroda  Specjalna HBO –
    „Lęk wysokości” Bartka Konopki i Piotra Borkowskiego

  • Hartley-Merrill 2008
    Hartley Merrill 2008
    Hartley-Merrill 2008

    Nagroda Główna –
    „Letnie przesilenie” Michała Rogalskiego

     

    Nagroda Specjalna HBO –
    „Dwa światy, zaświaty” Agaty Nowak

     

    Nagroda Specjalna PISF –
    „Derby” Tomasza Szafrańskiego, Marcina Litewki, Jarosława Banaszka

     

    Tekst „Letnie przesilenie” zajął 2. miejsce w Międzynarodowej Edycji Konkursu Scenariuszowego Hartley-Merrill 2008

  • Hartley-Merrill 2007
    Hartley Merrill 2007
    Hartley-Merrill 2007

    Nagroda Główna –
    „Tamagotchi” Marcina Wrony i Grażyny Treli

     

    Nagroda Specjalna HBO –
    „Przestrzenie nieba” Tomasza Szafrańskiego

     

    Wyróżnienie Instytutu Adama Mickiewicza –
    „Ki” Pawła Ferdka

     

    Tekst „Tamagotchi” zdobył 3. miejsce w Edycji Międzynarodowej Konkursu Hartley-Merrill 2007

  • Hartley-Merrill 2006
    Hartley Merrill 2006
    Hartley-Merrill 2006

    Nagroda Główna –
    „Zdjęcie” Macieja Adamka

     

    Nagroda Specjalna HBO –
    „Proboszcz” Dawida Kędzi

     

    Nagroda Specjalna Prokom Talent –
    „Lamus” Wojciecha Pawlika

     

    Nagroda Specjalna PISF – ex aequo –
    „Rozmowy nocą” Karoliny Szymczyk- Majchrzak
    i „Pocztówka z Londynu” Anny Dykczak

     

    Wyróżnienie –
    „Karaluchy, te ohydne robale” Michała Kalickiego