Jurorzy

Jury SCRIPT PRO 2018

szczepkowska_kalemba

Małgorzata Szczepkowska-Kalemba

Małgorzata Szczepkowska-Kalemba studiowała psychologię, polonistykę i produkcję filmową. Pracowała jako producentka i realizator przy wielu programach telewizyjnych. Autorka kilkunastu reportaży i dokumentów. Przez wiele lat była dziennikarką w reakcjach informacyjnych TVP. Obecnie kierownik Działu Produkcji Filmowej w PISF.

malgorzata-jurczak

Małgorzata Jurczak

Małgorzata Jurczak:

Małgorzata Jurczak producentka filmowa, członkini Europejskiej Akademii Filmowej. Laureatka kilkunastu nagród filmowych, w tym Srebrnych Lwów na Festiwalu Filmowym w Gdyni (2012) oraz Polskiej Nagrody Filmowej “Orzeł” (2013) w kategorii najlepszy film (obie nagrody jako producent filmu “Obława”). Od 2015 odpowiada za produkcje serialowe oraz koprodukcje fabularne w ITI Neovision S.A. (Canal+ Polska).

Michał Komar

Michał Komar: pisarz, scenarzysta, publicysta, wiceprzewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, wykładowca Collegium Civitas, współpracownik Biura Literackiego PISF.

maciej-sobieszczanski

Maciej Sobieszczański

Maciej Sobieszczański jest reżyserem i scenarzystą. Wykładowcą Szkoły Filmowej w Łodzi oraz szefem Programu Fabularnego STUDIO PRÓB w Szkole Wajdy. Jego pełnometrażowy debiut pt. „Performer” (wyreżyserowany wspólnie z Łukaszem Rondudą) zdobył nagrodę Think-The Award na Berlinale 2015. Za swój  ostatni film „Zgoda” na podstawie scenariusza Małgorzaty Sobieszczańskiej (laureatki Script Pro 2012), otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu w 2017 roku.

anna-wasniewska-gill

Anna Waśniewska-Gill

Anna Waśniewska-Gill posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży filmowej. Studiowała film na Ryerson University w Toronto. Po kilkuletnim pobycie na Bałkanach zrealizowała film dokumentalny „Is Every Serba Radovan?” o zwolennikach Radovana Karadzicia. Współpracuje z Festiwalem Netia Off Camera, współtworzyła program Ljubljana International Film Festival. Po powrocie do Polski produkowała seriale telewizyjne dla TVP. Obecnie, jako szef zespołu fabularnego, odpowiada za koprodukcje filmowe i development filmów w TVN. Członek Rady Artystycznej „30 Minut” Studia Munka.

W składzie komisji selekcyjnej w 2019 roku znaleźli się: Karolina Mróz (producentka), Małgorzata Sobieszczańska (scenarzystka), Tomasz Jurkiewicz (scenarzysta, reżyser), Filip Marczewski (scenarzysta, reżyser) oraz Michał Walczak (dramaturg, reżyser).